Menu

Instrukcja krok po kroku jak zrobić skórzaną pochwę


Nóż jest jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi na świecie. Noże używane są do wszystkiego, od codziennych zadań do celów survivalowych, narzędzia te można znaleźć we wszystkich kształtach i rozmiarach na całym świecie.

Jednym z najbardziej nieodłącznych towarzyszy wiernego noża jest dobrej jakości pochwa noża. Nie tylko umożliwia bezpieczny transport noża, ale także dodaje kilka punktów do stylu do cennego narzędzia. A jeśli chodzi o powłoki, te wykonane ze skóry wciąż są najlepsze z wielu powodów.

W tym przewodniku dotyczącym skórzanej pochwy dowiesz się, jak wykonać własną skórzaną pochwę na nóż.

Potrzebne przedmioty

Oto niektóre narzędzia potrzebne do stworzenia własnej skórzanej pochwy:

  1. oczywiście potrzebny będzie arkusz skóry. Dostępne w postaci naturalnej i syntetycznej, można je znaleźć we wszystkich rodzajach tekstur i kolorów,
  2.  nóż – aby wyciąć skórzany arkusz w odpowiedni kształt,
  3. lniana nić i igła – aby zszyć osłonę,
  4. szydło lub wiertło – aby wyciąć dziury w odpowiednich miejscach w osłonie.

ReklamaInstrukcje

Teraz, gdy znasz podstawowe narzędzia w produkcji skórzanej pochwy, przedstawiamy krok po kroku proces ich wytwarzania.

 1. Wymiary pochwy

Najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedniego dopasowania do noża jest dokładne uzyskanie wymiarów pochwy. Umieść ostrze na wierzchu skórzanej pochwy. Następnie złóż arkusz wokół tylnego końca ostrza. Ten krok zapewnia bezpieczne dopasowanie. Upewnij się, że margines wynosi około centymetra wzdłuż krawędzi i końcówki, dzięki czemu jest miejsce na zszycie.

2.  Cięcie skóry

Przed cięciem zaznacz krawędzie, wzdłuż których będziesz ciąć. Zapewnia to dokładność cięcia. Korzystając z oznaczeń, potnij skórę za pomocą noża. W tym celu ludzie najczęściej zalecają używanie noża tapicerskiego z uwagi na jego ostrość.

3.  Szycie skórzanej pochwy

Dla niektórych osób jest to prawdopodobnie najtrudniejsza część w procesie tworzenia skórzanej pochwy. Ponieważ skóra jest wystarczająco twarda, aby nie mogła przebić się przez nią igła, niezbędna jest pomoc szydła. Użyj szydła, aby przebić otwory wzdłuż linii, gdzie należy wykonać szycie. Idealnie, każdy otwór musi znajdować się w odległości 1 – 1,5 centymetra od siebie. Po wykonaniu wszystkich otworów, zszyj osłonę za pomocą igły i nici lnianej.

Upewnij się, że mocno zszywasz, aby zapewnić bezpieczne i trwałe dopasowanie. Po zszyciu osłony zwiąrz nitkę na końcu.

4.  Obkurczanie

Jest to niezbędne, aby zapewnić idealne dopasowanie ostrza. Obkurczanie odbywa się w 4-etapowym procesie. Po pierwsze, ostrze pokryte jest celofanem, aby zapobiec przyklejeniu i odbarwieniu ostrza. Po drugie, osłona jest zwilżona wodą, aby rozpocząć proces kurczenia. Po trzecie, ostrze jest umieszczone wewnątrz osłony. Czwarty i

ostatni krok polega na naciśnięciu skórzanej pochwy wokół ostrza. Prasowanie trwa około 2 dni, a proces skurczu rozpoczyna się, gdy skóra wysycha.

Wnioski

To są 4 podstawowe kroki w produkcji skórzanej pochwy.
Postępując według tych stosunkowo prostych kroków, możesz stworzyć własne arcydzieło. Istnieje kilka opcjonalnych kroków, które możesz wykonać, aby poprawić osłonę noża. Możesz użyć technik barwienia, aby dodać spersonalizowany kolor do swojej pochwy. Możesz również dodać naszywkę, aby była kompatybilna z pasami. Istnieją inne sposoby na dalsze dostosowanie osłony nożem. Połącz te zaawansowane techniki z tym, czego właśnie się nauczyłeś i możesz tworzyć skórzane pochwy w mgnieniu oka.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.