Menu

Najlepsze Noże do Rzucania

Szukasz najlepszego noża do rzucania? Cóż, nie musisz już szukać, bo właśnie sprawdziliśmy 3 najlepiej sprzedające się noże do rzucania, a nasze odkrycia cię zaszokują. (Tak, nie uwierzysz, jaki brud odkryliśmy). Wiem, że istnieje wiele opcji do rzucania nożami i dzięki temu przewodnikowi znajdziesz swojego idealnego kumpla do rzucania, bez względu na Twój wzrost i wiek.

 

Na co zwracać uwagę wybierając najlepsze noże do rzucania

 

Nazwa Stealth Silver Gil Hibben Kunai
Firma Ninja United Cutlery Naruto
Rękojeść Metal Metal Kiepska
Metal Dobry Świetny Dobry
Waga 7oz 12oz 5oz
Długość 6″ 12″ 6″
Pochwa Skóra
Równowaga Wyśrodkowana Wyśrodkowana Niewyśrodkowana
Amazon Aktualna cena Aktualna cena Aktualna cena
Ocena

 

Po pierwsze, nóż do rzucania nie powinien być ostry. Nie zostańcie zmyleni przez słowo „nóż”, ostry nóż do rzucania może cię uciąć, gdy będziesz nim rzucał. Nóż do rzucania powinien mieć tępe ostrze. Jedyne co powinno wbić się w drewno, to ostry czubek, nic więcej.

Po drugie, nóż powinien być odpowiedniej wagi i długości. Jeśli dopiero zaczynasz rzucać nożami, łatwiej będzie Ci się nauczać dłuższym nożem. Dłuższe noże obracają się wolniej, więc początkujący mogą mieć więcej czasu na pracę nad swoimi technikami. Krótsze noże obracają się szybko i trudniej jest je wbić w drewno. Zasada jest taka, że ​​nóż powinien ważyć 1,5 oz na każdy cal długości. Najdłuższy nóż do rzucania jaki można znaleźć ma około 12 cali, a najkrótszy nóż do rzucania ma około 6 cali. Im cięższy nóż, tym większy będzie wpływ na cel. Cięższy nóż pozwoli ci również trafić cele, które są dalej.

Nóż musi być wykonany z dobrego metalu. Wiele nisko jakości nowych noży z niższej półki jest zrobionych z okropnych metali, które ulegają uszkodzeniu po kilku twardych rzutach. Najlepsze noże do rzucania wykonane są z jednego kawałka stali nierdzewnej. Niektóre tanie, miękkie metale również łatwo się niszczą. Wiele niskiej jakości noży pęknie, jeśli uderzy w cement lub coś twardego.

Nie zaleca się posiadania Rękojeści. Rękojeść może utrudnić ci zwolnienie noża podczas rzutu – szczególnie jeśli jest to gumowy uchwyt. Rękojeść może również zburzyć wagę noża.

Zrównoważony nóż jest lepszy niż nóż niewyważony, ponieważ pozwala rzucić nożem z obu końców.

Pochwa noża powinna być dobra. Posiadanie złej pochwy zabierze radość z rzucania noży. Wysokiej jakości osłona stanowi uzupełnienie wysokiej jakości zestawu noży.


Reklama3 Najlepiej sprzedające się noże do rzucania

Oto nasza recenzja trzech najlepszych noży do rzucania, które znaleźliśmy

NOŻE DO RZUCANIA STEALTH SILVER NINJA

Ten zestaw 3 noży można zakupić na Amazonie(gdzie indziej możesz kupić coś tak taniego?). Biorąc pod uwagę cenę, pomyślałem: „hej, czemu nie kupić, to tylko 13 USD”.

Te noże Ninja mają 6 cali długości i masę około 5,4 uncji. Są dość ostre i metal jest w mojej opinii dobry. Zwróć uwagę, że jeśli wiele raz chybisz, końcówka może się wygiąć i będziesz musiał wyostrzyć / uderzyć końcówki, aby je wyprostować.

Niestety pochwa jest kiepskiej jakości. Lepiej trzymaj noże w dłoni w użyciu i umieszczaj je w pudełku po butach. Niektórzy recenzenci opisywali że musieli użyć taśmy klejącej do naprawy pochwy (jest aż tak kiepska).

NOŻE DO RZUCANIA UNITED CUTLERY GIL HIBBEN

United Cutlery to wiele znacząca firma w branży i już wcześniej sprawdziłem wiele ich noży. Gil Hibbens jest ekspertem od rzucania nożem i pisarzem wielu książek do rzucania nożem. Ten zestaw jest wykonany z projektu od niego.

Te noże mają 12 cali długości i ważą aż 12 uncji. Wspaniałe w tym długim, ciężkim nożu jest to, że masz nad nim dużo kontroli. Możesz dopasować wszystkie uchwyty do ręki, a długość sprawia, że obracają się bardzo wolno. To dobrze, ponieważ wiesz, czy musisz bardziej podkręcić, czy nie, w sytuacji gdy się nie chce wbić. Waga pozwala nóżowi wbić się nawet z odległości 25 stóp!

To świetny nóż dla początkujących / średnio zaawansowanych. Jako początkujący możesz ćwiczyć na nim swoją kontrolę. Średnio-zaawansowani mogą ćwiczyć na nim rzut na duże odległości.

Pochwa jest wykonana ze skóry. Pochwa jest bardzo wysokiej jakości i jestem bardzo zadowolony z pochwy. Dobrze zabezpiecza nóż, co czyni ten zestaw jeszcze większą okazją na Amazonie.

NARUTO KUNAI KNIVES

Naruto to popularny program animowany, a noże wyglądają jak noże używane w tym anime, tylko mniejsze. Noże te mają 6 cali długości i są wyposażone w uchwyt linowy. Jeśli chcesz, możesz go zdjąć i odsłonić trzon. Wiele osób preferuje nagi trzon, ponieważ uchwyt nie jest zbyt wysokiej jakości.

Nóż nie jest dobrze wyważony – jest ciężki z przodu. Utrudnia to rzucanie, zwłaszcza jeśli jesteś w tym nowy. Dodając do tego niewielki rozmiar i lekkości,  sprawia to że będziesz musiał dużo ćwiczyć, aby wyrobić sobie umiejętność w rzucaniu tym nożem.

Pochwa jest okropna jak w pierwszym wspomnianym nożu, ale z racji, że wiele osób patrzy na to jak na zwykłą zabawkę, nie ma co narzekać. Ten zestaw kosztuje około 2 USD.

Podsumowanie – jaki zestaw noży powinieneś wybrać

Jeśli jesteś nowy, bardzo polecam zestaw noża United Cutlery. Długość i waga sprawią, że rzucając tym nożem poczujesz się jak profesjonalista. Wyrzyma całkiem sporo, ponieważ jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy rzucanie nożem jest dla ciebie, sprawdź zestaw STEALTH SILVER NINJA. Za jedyne 2 dolary możesz przekonać się, czy rzucanie nożami to faktycznie hobby dla Ciebe. Pamiętaj, że z racji iż są mniejsze, możesz potrzebować trochę czasu aby się do nich przyzwyczaić. Tak więc nie zniechęcaj się i próbuj dalej 🙂

Nie polecałbym serii Naruto, ponieważ nie jest dobrze wykonana i jest raczej zabawką. Uchwyt jest okropny równie co pochwa.

To tyle w temacie. Jeśli masz jakieś uwagi, daj znać w komentarzu. Możesz również zapoznać się z naszą recenzją rzucania toporami, które doskonale nadają się do ścinania drewna. Mamy również recenzję tomahawków, którymi można rzucać 🙂

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.