Menu

Najlepszy Balisong | Najlepszy Nóż Motylkowy Treningowy

Czy chcesz nauczyć się jak używać Balisongs? Możesz iść i kupić prawdziwy nóż Balisong, ale jeśli nie wiesz, co robisz, możesz łatwo się skaleczyć. To niezbyt przyjemne doświadczenie, zaufaj mi. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez 3 najlepsze noże do treningu Balisong. Nauczy Cię, na co zwracać uwagę szukając noża motylkowego dla siebie, a także jedną prostą sztuczkę, która zwiększy prawdopodobieństwo udanego zakupu. Naprawdę, dzięki tej jednej sztuczce Twój nóż treningowy pozostanie w idealnym stanie długi długi czas.

Aha, i jeśli podchodzisz do tego bardzo poważnie, polecamy kurs video w tym temacie. Ta instrukcja DVD jest nieoceniona.

 

Nazwa Cutlery 113BTR Trainer Trainer
Firma Bear and Son Gen Pro FURY
Materiał B. dobry OK B. dobry
Amazon  Aktualna cena Aktualna cena  Aktualna cena
Ocena

Nóż Motylkowy treningowy pomoże ci nauczyć się odwracać bez obrażeń, ale pamiętaj, że możesz rozwijać złe nawyki, jeśli zbyt długo będziesz go użwał. Na przykład możesz nauczyć się źle wykonywać ewolucje, które w wykonaniu noża motylkowego treningowego nie zaszkodzą, ale z prawdziwym balisongem możesz zrobić sobie dużą krzywdę. Polecam trenować z nożem treningowym, dopóki nie poczujesz się na tyle pewny siebie, aby przejść do przejść do prawdziwego noża motylkowego.

Nie każdy kto chce nauczyć się wykonywania ewolucji nożem motylkowym musi kupić sobie w pierwszej kolejności nóż motylkowy treningowy. Jeśli posiadasz już Balisong (ale nie jesteś dobry w ewolucjach), możesz po prostu użyć taśmy izolacyjnej, aby zakleić ostrze. Zapobiegnie to skaleczeniom. Możesz także użyć tej wskazówki, i od razu kupić prawdziwy nóż balisong.

Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze noża motylkowego lub jeśli zastanawiasz się, czy jest to coś dla Ciebie, weź nóż treningowy i wypróbuj go! Jedną z największych zalet noża motylkowego treningowego jest to, że jest on znacznie tańszy niż prawdziwy Balisong.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego noża treningowego balisong

Materiał – niektórzy producenci produkują noże wykonane z tanich metali, które ulegną zgięciu / pęknięciu po kilku obróceniach. Niektóre noże treningowe są stworzone tak by wystarczały na kilka tygodni, dopóki nie nauczysz się obsługi noża i będziesz mógł przejść do używania prawdziwych noże. Wiele z tych noży treningowe po prostu połamie się gdy upuścisz je na ziemię.
Zawiasy – aby Twój balisong wytrzymał dłużej, używaj Loctite, by zapobiec wypadaniu śrub. Będziesz potrzebował Loctite 242, 1,5 mm hexa i 2 mm hexa. Niektóre trenaże Balisong nie pozwalają na odkręcenie śrub. Te wytrzymają dłużej niż bailsongi przy których można wykręcić śruby, ale nie używa się do tego odpowiednich narzędzi. Przy odpowiedniej konserwacji, balisong z Loctite będzie trwać wiecznie. Unikaj  balisongów bez możliwości rozkręcania za wszelką cenę.

BEAR AND SON BALISONG NÓŻ TRENINGOWY

„BEAR AND SON” to znana i szanowana nazwa w branży noży motylkowych i ogólnie balisongów. Są produkowane w USA, a nie w Filipinach. Ten tnóż treningowy Balisong ma 4-calowe ostrze wykonane ze stali nierdzewnej – nie rdzewieje. Jest ciężki i dobry dla początkujących. Lżejsze balisongi obracają się szybciej niż cięższe i wymagają większego refleksu.

Nóż jest wstępnie naoliwiony i ma bardzo dobrą, gładką klapkę. Sprawdź, czy wszystko jest odpowiednio przykręcone. Istnieje wiele opini na Amazonie, które twierdzą że nóż jest do bani, ponieważ śruby są poluzowane.
Jeśli znasz angielski, więcej o tym nożu możesz poczytać tutaj.

GEN PRO BALISONG NÓŻ TRENINGOWY

Jest to marka, o której nigdy nie słyszałem, jednak nóż jest ciężki i dobrze leży w dłoni. Ma również bardzo dobrą klapkę i jest wstępnie naoliwiony. Jednak ten nóż treningowy jest typu bezśrubowego, więc nie możesz go rozkręcać. Opinie i statystyki wskazują, że nóż wytrzymuje średnio około 2 tygodnie intensywnego użytkowania, zanim się rozpadnie.

Nóż jest za około 16 dolarów na Amazonie. Wielu recenzentów online pisze, że oprócz rozpadu po długim użytkowaniu, może się złamać, jeśli go upuścisz.

FURY NÓŻ MOTYLKOWY TRENINGOWY

Ten nóż jest jednym z najtańszych noży treningowych. Ma również najniższą ocenę z opini na Amazonie, ale jeśli poczytasz je, to zobaczysz że są one spowodowane jedynie przez wypadające śrubki (A wystarczyłoby tylko żeby użyli Loctite, to nie mieliby żadnego problemu…).

Przetestowałem, i faktycznie w porównaniu z Gen Pro śrubki rzeczywiście wypadają. Po szybkim potraktowaniu go Loctite, nóż już nie sprawiał problemów, i pozostał w stanie nienaruszonym. Materiał jest wysokiej jakości, kilka razy go upuściłem – na szczęście obyło się bez uszkodzeń. Niektórzy recenzenci stwierdzili, że zawiasy ugięły się po wielu użyciach. To norma, ponieważ zostały wykonane ze stali nierdzewnej – ale, jak na 7 USD, fury jest spoko.

Jaki jest najlepszy Balisong treningowy lub najlepszy nóż motylkowy treningowy?

Jeśli szukasz noża treningowego, powiedziałbym, że Gen Pro oraz BEAR and SON są najlepszymi opcjami. Innym sposobem na to jest oszczędzenie gotówki i zamiast kupić dobry nóż treningowy, kup dobry balisong. Niestety stają się coraz trudniejsze do znalezienia i kupienia, a kiedy znajdziesz taki, jego cena może sprawić, że pomyślisz dwa razy nad jego kupnem. Możesz sprawdzić sobie cenę balisongu Benchmade dla przykładu.

FURY to niezły nóż, i z pomocą Loctite będzie idealny do tego, do czego został stworzony – czyli nauki posługiwania się nożem motylkowym.

Jeśli interesuje Cię obracanie nożami, może zainteresuje Cię również artykuł o najlepszych norzach do rzucania. 🙂

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *