Menu

10 wyjątkowych noży

Większość noży projektuje się z myślą o ich użyteczności. Niektóre noże stworzone są po to by zaskakiwać swoim designem. W tym artykule przedstawimy 10 noży, które wcale nie muszą być skuteczne i użyteczne, ale na pewno są wyjątkowe.

10. KABAR USMC

Nóż ten jest najpopulariejszym nożem do walki. Udowodnił swoją skuteczność podczas drugiej wojny światowej, wojny w Korei i Wietnamie, a także w innych konfliktach zbrojnych na świecie. Dziadkowie przekazywali ten nóż swoim synom i wnukom. Nóż ten wykonany jest z niesamowicie wytrzymałej stali węglowej. Możesz nim nawet otwierać puszki (choć nie powinieneś. Kabar wytwarza również najlepsze maczety.

9. Noże do tortów

Zdecydowanie nie w moim guście, jednakże swego czasu wywołały małą burzę w internecie.
Jeżeli organizujesz przyjęcie dla dziewczyny i będzie na nim tort, to musisz mieć takie cudeńko. Nie, tradycyjne, nudne noże do tortów się nie sprawdzą.

8. Ostateczny nóż kempingowy

Tak właściwie to nie jest prawdziwy nóż, ale świetnie się nadaje na kemping. Nóż, widelec i łyżka w jednym. Jedyny problem jest taki, że tym nożem nie pokroisz steku. Prawdopodobnie największe odkrycie ludzkości od czasu wynalezienia spork.

7. Hobo knife

W tłumaczeniu na polski język: nóż bezdomnego. Zmodyfikowana wersja noża kieszonkowego. Hobo knife jest wyposażony w widelec, łyżkę, nóż i otwieracz do butelek. Mieści się w kieszeni i jest przyda się nie tylko bezdomnym ale także podróżnikom i biwakowiczom. 

6. Nóż klucz

Ten mały nóż jest rozmiaru standardowego klucza. Do tego można go przypiąć do breloczka z innymi kluczami. Świetnie się nadaje jeżeli potrzebujesz przemycić nóż tam gdzie nie powinieneś. Przyda się również jeżeli jesteś magikiem. Jedyną wadą tego noża-klucza jest fakt, że nie otworzysz nim żadnego zamka.

5. Nóż w pasku

Kolejny przykład noża, który można łatwo przemycić w niedozwolone miejsce. Nóż umieszczony jest w klamrze paska. Występuje w wielu formach i rodzajach więc każdy znajdzie pasek pasujący do swojego stylu. 

4. Bolt knife / nóż śruba

Jest to nóż wyrzeźbiony ze śruby. Jest bardzo mały i nie jest produkowany masowo. Użyteczność tego noża jest znikoma, ale bez wątpienia taki nóż uświetnił by nie jedną kolekcję noży.

3. Nóż kieszonkowy batmana

Kim jest BAtman nie trzeba nikomu tłumaczyć. Superbohater, bez żadnych supermocy (nie licząc bycia obrzydliwie bogatym), który w dużej mierze opiera się na swoich niesamowitych gadżetach. Przedstawiany nóż jest nożem kieszonkowym wyposażonym w dwa ostrza i stylizowany na batarang.

2. Swiss tech 19 w 1 Micro Multitool

Mikro narzędzie do małych i wielkich projektów. Narzędzie to wyposażone jest w 19 narzędzi takich jak: śrubokręty, pilniki, obcęgi i ściągacz izolacji oraz linijkę. Po skończonej pracy możesz użyć dostępnego otwieracza do butelek. Doskonałe narzędzie dla majsterkowiczów, elektryków i złotych rączek. Jest też bardzo małe i poręczne.

 

 1. Ex knife

 

Zestaw noży kuchennych z naprawdę wyjątkowym stojakiem. Dostępny jest zestaw chromowany a także w kolorze czerwonym i czarnym. Czyżby doskonały prezent dla eks.

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.