Menu

Najlepsze maczety kukri

Najlepsza maczeta kukri

Szukasz najlepszej maczety? Maczeta kukri to narzędzie z podłużnym ostrzem, używany w wielu częściach świata w celu rozcinania roślin, rąbania drzew, bardzo przydatna w trakcie campingu. Jednak niektóre z maczet są zbyt długie by móc być legalnie używane w niektórych państwach i stanach. Dlatego przydatne jest posiadanie maczety o odpowiedniej długości, która będzie spełniała swoje zadanie.


Zanim przejdziesz dalej, ważna informacja:
Jeśli planujesz dopiero swój pierwszy zakup maczety, zapoznaj się najpierw z artykułem: Rodzaje maczet – Jaką maczetę powinieneś używać?
To, w wykonywaniu jakich zadaniach ma Ci maczeta służyć, będzie określało na jaki rodzaj maczet powinieneś zwrócić uwagę.


Krótki opis Maczety Kukri:


Maczeta Kukri
powstała w Nepalu (małe państwo zlokalizowane pomiędzy Indiami a Chinami). Zwykle posiada około 35-40 centymetrów
 długości i waży od 0,5 do 1 kilograma.
Maczety Kukri używane są głównie do cięcia, lecz mogą służyć również do samoobrony.

Kukri zaprojektowane są tak,by podczas machnięcia maczetą równowaga była lokalizowana w uchwycie, w przeciwieństwie do innych maczet, których równowaga jest raczej rozłożona na całą maczetę. Pozwala to na lepsze cięcie. Jest to znacznie wygodniejsze podczas rąbania drewna, w porównaniu do Maczety Parang. Maczety często są dobierane wraz z nożami survivalowymi, i  małymi składanymi nożami kieszonkowymi.

 

Na co zwracać uwagę kupując Maczetę Kukri?

Jeśli zamierzasz kupić Maczetę Kukri która przetrwa wiele lat, zwróć uwagę na następujące rzeczy:

  • Ostrze: Maczeta powinna posiadać ostrze które nie będzie łatwo podatna na rdzewienie oraz nie ulegnie szybkiemu wystrzępieniu.

  • Trzpień maczety: Trzpień jest wystającą częścią maczety przechodzącą w rękojeść. Tradycyjnie, Maczety Kukri nie posiadają pełnego trzpienia, jeśli jednak zamierzasz ciąć wiele twardych obiektów, powinieneś znaleźć maczetę z pełnym trzpieniem. Zapewni on większą trwałość maczety.

  • Pochwa maczety: Niska jakość materiału nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia maczety.  Pochwa maczety powinna być tak dobrej jakości jak sama maczeta.

  • Rękojeść: Rękojeść maczety powinna zapewniać dobry uchwyt. Tradycyjne rękojeści maczet kukri z Nepalu składają się z kości słoniowej, drewna, oraz metalu. Współcześnie używa się również uchwytów z polimeru.

ReklamaMaczeta COLD STEEL KUKRI

Firma COLD STEEL produkuje świetne, wysokiej jakości ostrza od 1980 roku. Maczeta Kukri wykonana przez Cold Steel ma 13-calowe ostrze i waży 16 uncji. Ciężar jest wystarczający do łatwego cięcia. Rękojeść wykonana jest z gumy / tworzywa sztucznego, który bardzo dobrze układa się w dłoniach i nie dodaje niepotrzebnego ciężaru maczecie.

Osłona ściśle przylega do paska, a rozmiar maczety nie przeszkadza w chodzeniu. Świetne na wędrówki.

-> SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

Maczeta Kukri Ka-Bar

Ka-bar jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich producentów noży. Stał się znany z produkcji wysokiej jakości noży dla USMC. Maczeta Ka-bar Kukri nie jest wyjątkiem. Ma 1,7 funta i ma 11,5 cala długości. Ostrze jest stworzone ze stali węglowej – co oznacza, że nie zostanie szybko wystrzępione. Ostrze jest również BARDZO grube, a dzięki swojej wadze sprawia, że siekanie gałęzi drzew jest proste.

Uchwyt to kolejny materiał z tworzywa sztucznego / gumy, który bardzo dobrze pasuje do dłoni.

Na dole znajduje się również otwór, za pomocą którego można przymocować linkę 550, tworząc smycz.

 

COLD STEEL MAGNUM KUKRI

Podobnie jak w pierwszej maczecie od Cold Steel, którą opisaliśmy, jest to podobna maczeta o dokładnie takich samych wymiarach. Jedyna różnica polega na tym, że posiada on 17-calowe ostrze! Z tego powodu także waży 18,2 uncji. To tylko 2 uncje więcej niż jego lżejszy kuzyn, oraz 4 cale dłużej. Aby to uzyskać, Cold Steel stworzył cieńszy nóż. Dodana długość daje więcej rozpędu w trakcie rozmachu, dzięki czemu możesz ścinać większe gałęzie, ale jest również nieco bardziej masywna wokół tali.

Jeśli wybierasz się na krótkie wędrówki lub korzystasz z pojazdów, ta maczeta będzie odpowiednia. W przeciwnym razie zakup mniejszą maczetę, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce / wagę.

->SPRAWDŹ ATUALNE CENY

 

Podsumowanie

Tak więc, która maczeta jest najlepsza? Jeśli szukasz dobrej maczety, polecam Ka-bar. Jest najostrzejsza spośród wszystkich 3 i posiada odpowiednią wagę. Inne noże Cold Steel również są dobre (co oznacza, że wykonają swoją robotę).

4 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.