Menu

Najlepsze multitoole Leathermana

Narzędzie wielofunkcyjne to dzisiejsza wersja szwajcarskiego noża wojskowego. Wyposażone czasem w dziesiątki ostrzy i bitów, narzędzia wielofunkcyjne są przydatne w szerokiej gamie zastosowań. W tym przewodniku dowiesz się, czego powinieneś szukać w najlepszym narzędziu wielofunkcyjnym, 3 najlepiej sprzedających się multitoolach. Postaramy się również wskazać, które narzędzie powinieneś wybrać do swoich potrzeb.

Cechy dobrego narzędzia wielofunkcyjnego

Ze względu na dużą różnorodność zadań, do których wykorzystujemy multitoole, narzędzia wielofunkcyjne powinny być wyposażone w wiele różnych funkcji, w tym:

 • Dwa lub trzy rodzaje kombinerek
 • Dwa lub trzy różne pilniki
 • Nóż
 • Ząbkowany nóż
 • Piła
 • Kilka różnych śrubokrętów
 • Linijka
 • Nożyczki
 • Otwieracz do puszek
 • Ściągacz izolacji

Najlepsze narzędzie wielofunkcyjne powinno być mocne i powinno pasować do dłoni. Moment obrotowy i dźwignia dla dowolnego kąta, biorąc pod uwagę charakter różnych zastosowań, powinny być stabilne. Na przykład, jeśli używasz śrubokręta Leathermana, powinieneś być w stanie zablokować urządzenie w miejscu, tak aby nie składało się pod naciskiem podczas obsługi śrubokręta. Z tego samego powodu, jeśli przełączysz się na pilnik w narzędziu, powinieneś móc korzystać z niego bez utraty uchwytu lub bycia dźganym przez inne narzędzia na uchwycie.

Dobrze wykonane narzędzie wielofunkcyjne będzie również wyposażone w długą gwarancję. Upewnij się, że gwarancja jest ważna przez cały okres użytkowania i nie jest ograniczona do jednego roku po zakupie.

Jak stwierdzić czy multitool jest dobrze wykonany

Zdarza się, że szczypce narzędzia wielofunkcyjnego będą miały wspomaganie, co oznacza, że przekładnie obecne w szczypcach pomogą Ci w pracy. Poszukaj także narzędzi Leatherman, które umożliwiają wymianę narzędzi, jeśli ulegną uszkodzeniu. Nie jest to trudna procedura i może przedłużyć żywotność narzędzia. Narzędzie powinno być skonstruowane w taki sposób, aby wszelkie uszkodzone narzędzia można było łatwo wymienić.

Ostrza narzędzia wielofunkcyjnego powinny być wykonane przynajmniej ze stali nierdzewnej 420HC. Dzięki temu narzędzie będzie odporne na rdzę oraz nie stępi się szybko. Całkowita długość narzędzia po jego otwarciu powinna wynosić około 15 centymetrów, aby mieć wystarczająco silny uchwyt na urządzeniu podczas pracy.

Uchwyt narzędzia powinien być solidny i zbudowany tak, aby narzędzie nie skręcało się w dłoni podczas obsługi. Podczas gdy ostrza noży powinny być wykonane z wysokiej jakości, solidnej stali nierdzewnej, pozostałe części narzędzia powinny być równie wytrzymałe. Na przykład końcówki śrubokrętów powinny być przynajmniej ze stali węglowej, a co najmniej jeden pilnik powinien być pokryty diamentowym pyłem dla trwałości.

Poszczególne narzędzia powinny być łatwo dostępne. Weź pod uwagę kształt własnych rąk – wielu robotników ma grube palce z bardzo krótkimi paznokciami, co utrudnia otwieranie poszczególnych narzędzi. Powiększony przycisk zwalniający jest zazwyczaj dobry, ponieważ nie wymaga dużej sprawności.

Upewnij się również, że mechanizm blokujący jest solidny i trwały. Nie chcesz, aby narzędzie się zamykało podczas korzystania z niego. Tania blokada będzie puszczać, często raniąc użytkownika.

Pamiętaj, że najważniejsze jest w jakim celu będziesz używał narzędzia wielofunkcyjnego. Na przykład obozowicz będzie miał inne wymagania niż elektryk. Obozowicz może chcieć widelca i łyżki w swoim narzędziu, podczas gdy elektryk będzie potrzebował ściągacza izolacji. Istnieje tyle odmian narzędzi wielofunkcyjnych, ile jest zastosowań, więc kupuj ostrożnie. Prawdopodobnie znajdziesz taki, który pasuje do Twoich specyfikacji.

3 popularne narzędzia wielofunkcyjne Leathermana

Poniżej przedstawiamy jedynie trzy z wielu multitooli Leathermana.

Leatherman Multitool Wave

-> Sprawdź aktualne ceny

Leatherman Mutlitool Wave jest wyposażony w skórzaną i nylonową osłonę. Zawiera 18 narzędzi wymienionych poniżej. Każda część narzędzia jest wykonana w 100% ze stali nierdzewnej w celu zapobiegania korozji. 

Funkcje:

 • Kombinerki płaskie
 • Kombinerki standardowe
 • Przecinak do drutu twardego (wymienny)
 • Standardowy przecinak do drutu (wymienny)
 • Przyrząd do zdejmowania izolacji
 • Ostrze nożowe gładkie ze stali nierdzewnej 420HC (otwierane jedną ręką)
 • Ostrze nożowe ząbkowane ze stali nierdzewnej 420HC (otwierane jedną ręką)
 • Piła do drewna
 • Sprężynujące nożyczki
 • Miarka (8 cali/19 cm)
 • Otwieracz do puszek
 • Otwieracz do kapsli
 • Pilnik do metalu i drewna
 • Pilnik diamentowy
 • Duże gniazdo na wymienne bity (wkrętaki)
 • Małe gniazdo wymienne bity (wkrętaki)
 • Średni śrubokręt płaski
 • Wysuwane kółko do kluczy

To wielofunkcyjne narzędzie jest objęte 25-letnią ograniczoną gwarancją. Gwarancja jest ograniczona do wadliwego materiału i wykonania, więc jeśli złamiesz ostrze noża wydłubująć skałę z ziemi, nie będzie to objęte gwarancją. Jeśli jednak narzędzie rdzewieje, gwarancja będzie obowiązywać przez 25 lat.

W tym multitoolu masz dostęp do 4 zewnętrznych narzędzi, które są łatwo dostępne, gdy narzędzie jest zamknięte. Specjalny przycisk pozwala na łatwe otwarcie narzędzi, nawet dla osób z ograniczoną sprawnością. Narzędzia są równie łatwe do odblokowania i zamknięcia. Inne narzędzia w konstrukcji mają szerokie nacięcia na paznokcie, aby ułatwić dostęp.

Leatherman Multitool Wave może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami od zadowolonych użytkowników. Posiadacze tego wielofunkcyjnego narzędzia chwalą sobie jakość wykonania, łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania.

Leatherman Style CS

->Sprawdź aktualne ceny

Style CS to mini-wersja jednego z najnowszych modeli renomowanej firmy Leatherman. Skeletool –  charakteryzująca się lekką, zwartą konstrukcją oraz karabinkowym zapięciem umożliwiającym pewne i wygodne noszenie narzędzia bez konieczności przypinania kabury. Wersja CS wyróżnia się zastosowaniem usztywniającej wkładki z włókna szklanego oraz wyposażeniem w nożyczki zamiast kombinerek.

To małe narzędzie nie powinno być lekceważone. Posiada ostrze ze stali nierdzewnej 420HC, karabinek / otwieracz do butelek, nożyczki sprężynowe, pilnik do paznokci, pęsetę i płaski śrubokręt/philips. Narzędzia są dostępne z zewnątrz narzędzia i są wyposażone w nasadkę na kółko na klucze.

Użytkownicy zachwalają zaskakującą poręczność podczas użytkowania pomimo małego rozmiaru narzędzia. Mocną stroną Leatherman Style CS jest również jakość wykonania i trwałość.

Leatherman Wingman

->Sprawdź aktualne ceny

Ta wersja Leatherman zawiera noże z ostrzami 420 HC, sprężynowe szczypce i przecinak do drutu, ściągacz izolacji, nożyczki sprężynowe i śrubokręty w trzech rozmiarach. Posiada również pilnik do drewna i metalu, otwieracz do butelek i otwieracz do puszek.

To narzędzie jest poręczne i ma wymiary niecałych 10 cm gdy zamknięte. Długość ostrza wynosi 66 mm, co zapewnia przyzwoitą krawędź roboczą.Waży niecałe 200 g więc nie jest ciężkie.

Wingman jest ucieleśnieniem doskonałej jakości Leatherman. Konstrukcja tego narzędzia jest solidna, narzędzie jest poręczne i ma wygodny uchwyt, a wybór narzędzi jest jednym z najlepszych. Zadowoleni klienci chwalą wygodę użytkowania, jakość wykonania, cenę i długość (25 lat) gwarancji.

Wnioski

Jeśli potrzebujesz solidnego, ciężkiego narzędzia roboczego, Leatherman Wave lub Wave + to doskonały wybór. Jeśli jednak potrzebujesz solidnego narzędzia wielofunkcyjnego do użytku nieprofesjonalnego, możesz skorzystać z Wingmana. To narzędzie jest wystarczająco małe, aby było poręczne, ale wystarczająco duże, aby wykonać zadanie. Do codziennego użytku Wingman jest naszą rekomendacją. Jeśli szukasz małego narzędzia do sporadycznych drobnych zadań, które zawsze możesz nosić przy sobie to być może zainteresuje Cię Leatherman Style CS.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.