Menu

Najlepsze Noże Motylkowe Treningowe dla Początkujących

Czy chcesz nauczyć się jak używać nóż motylkowy? Możesz oczywiście od razu kupić prawdziwy nóż motylkowy, ale jeśli nigdy wcześniej nie miałeś takiego noża w rękach i nie masz pojęcia jak go używać, to niestety – skaleczenia gwarantowane
Ten przewodnik opisuje 3 najlepsze noże motylkowe do treningu. Dodatkowo nauczy Cię, na co powinieneś zwracać uwagę szukając noża motylkowego dla siebie, a także jedną prostą sztuczkę, która zwiększy prawdopodobieństwo udanego zakupu.

 

Nazwa Cutlery 113BTR Trainer Trainer
Firma Bear and Son Gen Pro FURY
Materiał B. dobry OK B. dobry
Amazon  Aktualna cena Aktualna cena  Aktualna cena
Ocena

Nóż Motylkowy treningowy pomoże ci nauczyć się wykonywania trików bez obrażeń, ale pamiętaj, że możesz rozwijać złe nawyki, jeśli będziesz zbyt długo używał noża treningowego. Na przykład możesz nauczyć się źle wykonywać ewolucje, które w wykonaniu noża motylkowego treningowego nie spowodują obrażeń, ale z prawdziwym nożem motylkowym możesz zrobić sobie dużą krzywdę. Polecam trenować z nożem treningowym, dopóki nie poczujesz się na tyle pewny siebie, aby przejść do prawdziwego noża motylkowego.

Nie każdy kto chce nauczyć się wykonywania ewolucji nożem motylkowym musi kupić sobie w pierwszej kolejności nóż motylkowy treningowy. Jeśli już posiadasz nóż motylkowy (ale nie jesteś dobry w wykonywaniu nim sztuczek), możesz po prostu użyć taśmy izolacyjnej, aby zakleić ostrze. Zapobiegnie to skaleczeniom.
Właściwie możesz wykorzystać tą radę, i od razu kupić prawdziwy nóż motylkowy i zakleić ostrze taśmą by uniknąć kaleczeń.
Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze noża motylkowego lub zastanawiasz się, czy jest to w ogóle coś dla Ciebie, wybierz nóż treningowy i wypróbuj go. Jedną z największych zalet noża motylkowego treningowego jest to, że jest on znacznie tańszy niż prawdziwy nóż.


ReklamaNa co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego motylkowego noża treningowego

Materiał – niektórzy producenci produkują noże wykonane z tanich metali, które ulegną zgięciu / pęknięciu po kilku obróceniach. Niektóre noże treningowe są stworzone tak by wystarczały na kilka tygodni, dopóki nie nauczysz się obsługi noża i będziesz mógł przejść do używania prawdziwych noży motylkowych. Wiele z noży treningowych po prostu połamie się gdy upuścisz je na ziemię.
Śrubki – aby Twój nóż motylkowy wytrzymał dłużej, używaj Loctite, by zapobiec wypadaniu śrub. Będziesz potrzebował Loctite 242, 1,5 mm hexa i 2 mm hexa. Niektóre trenaże noza motylkowego nie pozwalają na odkręcenie śrub. Te wytrzymają dłużej niż noże przy których można wykręcić śruby, ale nie używa się do tego odpowiednich narzędzi. Przy odpowiedniej konserwacji, nóż motylkowy + Loctite spokojnie przetrwa długi czas. Unikaj noży motylkowych bez możliwości rozkręcania ich za wszelką cenę.

BEAR AND SON BALISONG NÓŻ TRENINGOWY

BEAR AND SON” to znana i szanowana nazwa w branży noży motylkowych i ogólnie balisongów. Są produkowane w USA, a nie w Filipinach. Ten nóż treningowy Balisong ma 4-calowe ostrze wykonane ze stali nierdzewnej – nie rdzewieje. Jest ciężki i dobry dla początkujących. Lżejsze noże motylkowe obracają się szybciej niż cięższe i wymagają większego refleksu.

Nóż jest wstępnie naoliwiony i ma bardzo dobrą, gładką klapkę. Przed używaniem sprawdź, czy wszystko jest odpowiednio przykręcone. Istnieje wiele opini na Amazonie, które twierdzą że nóż jest do bani, ponieważ śruby są poluzowane.
Ceny  wachają się w okolicach 150zł – 200zł, ale dla pewności ->SPRAWDŹ  AKTUALNE CENY

GEN PRO BALISONG NÓŻ TRENINGOWY

Jest to marka, o której nigdy nie słyszałem, jednak nóż jest ciężki i dobrze leży w dłoni. Ma również bardzo dobrą klapkę i jest wstępnie naoliwiony. Jednak ten nóż treningowy jest typu bezśrubowego, więc nie możesz go rozkręcać. Opinie i statystyki wskazują, że nóż wytrzymuje średnio około 2 tygodnie  intensywnego użytkowania, zanim się rozpadnie.

Nóż jest za około 16 dolarów na Amazonie. Wielu recenzentów online pisze, że oprócz rozpadu po długim użytkowaniu, może się złamać, jeśli go upuścisz.

FURY NÓŻ MOTYLKOWY TRENINGOWY

Ten nóż jest jednym z najtańszych noży treningowych. Ma również najniższą ocenę z opini na Amazonie, ale jeśli poczytasz je, to zobaczysz że są one spowodowane jedynie przez wypadające śrubki (A wystarczyłoby tylko żeby użyli Loctite, to nie mieliby żadnego problemu…).

Przetestowałem, i faktycznie w porównaniu z Gen Pro śrubki rzeczywiście wypadają. Po szybkim potraktowaniu go Loctite, nóż już nie sprawiał problemów, i pozostał w stanie nienaruszonym. Materiał jest wysokiej jakości, kilka razy go upuściłem – na szczęście obyło się bez uszkodzeń. Niektórzy recenzenci stwierdzili, że zawiasy ugięły się po wielu użyciach. To norma, ponieważ zostały wykonane ze stali nierdzewnej – ale, jak na 7 USD, fury jest spoko.

Jaki jest najlepszy Balisong treningowy lub najlepszy nóż motylkowy treningowy?

Jeśli szukasz noża treningowego, powiedziałbym, że Gen Pro oraz BEAR and SON są najlepszymi opcjami. Innym sposobem na to jest oszczędzenie gotówki i zamiast kupić dobry nóż treningowy, kup od razu dobry, prawdziwy nóż motylkowy. Niestety stają się coraz trudniejsze do znalezienia i kupienia, a kiedy znajdziesz taki, jego cena może sprawić, że zastanowisz się dwa razy nad jego kupnem. Możesz sprawdzić sobie cenę noża motylkowego Benchmade dla przykładu.

FURY to niezły nóż, i z pomocą Loctite będzie idealny do tego, do czego został stworzony – czyli nauki posługiwania się nożem motylkowym.

Jeśli interesuje Cię obracanie nożami, może zaciekawi Cię również artykuł o najlepszych norzach do rzucania. 🙂

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.