Menu

Najlepsze topory do rzucania


Najlepsze topory do rzucania

Topór do rzucania jest to topór, który jest przeznaczony do użycia jako broń bliskiego zasięgu lub broń do walki w zwarciu.
Co różni topór do rzucania od noża do rzucania? Topór ma większą wagę i długość, co daje mu znacznie większą siłę uderzenia. W ten sposób siekiera ma więcej zastosowań, ponieważ ostrze jest rzeczywiście ostre – za pomocą topora do rzucania można wycinać drzewa.

W tym artykule opiszemy 3 najlepsze topory do rzucania i polecimy najlepszy wybór. Nie daj się oszukać, cena nie równa się jakości.

Na co patrzeć przy wyborze topora do rzucania

Zapewne chciałbyś rzucać toporem, który jest wykonany z wytrzymałych materiałów. Jeśli jest wykonany ze słabej stali, topór może się złamać gdy uderzy w twardy przedmiot lub upadnie. Potrzebujesz topora, który ma dobrą pochwę. Podobnie jak  w przypadku noży, dobra osłona sprawia, że topór jest znacznie bezpieczniejszy, a ostrze pozostaje dłużej w dobrym stanie.

Długość topora i ciężaru ma wpływ na to, jak szybko się on obraca, jak daleko leci i jak duża będzie siła uderzenia. Lżejsze topory mają mniejszą moc, dystans i obracają się szybciej niż ciężki topór. Niektóre osoby lubią cięższe topory, ponieważ jest im łatwiej panować nad rzutem. Specjalny typ topora, lubiany przez wielu rzucających to tomahawk. Są bardzo lekkie i małe w porównaniu do innych toporów.


Reklama 

SOG F06-N FAST HAWK


Ten tomahawk jest produkowany przez SOG, bardzo popularnego i znanego producenta noży. SOG został stworzony przez kilku weteranów, którzy chcieli stworzyć najlepsze noże na rynku. Fast Hawk jest pomniejszoną wersją tomahawka taktycznego SOG. Jest lżejszy, krótszy i obraca się szybciej.

Fast Hawk waży 425 gramów i ma 30 centymetrów długości. Ma polimerową rączkę i głowicę ze stali nierdzewnej (pokryta na czarno dla zmniejszenia refleksów). Fast Hawk doskonale leży w dłoni i jest wyposażony w nylonową osłonę, którą można przymocować do sprzętu MOLLE. Został zaprojektowany do użytku wojskowego, ale, hej, ty również możesz nim rzucać.

SOG zapewnia dożywotnią gwarancję na wszystkie produkty, a po przetestowaniu tej rzeczy wątpię, aby się zepsuła. Trzpień nie jest pełny, kończy się na czubku rączki, ale nie jest lichy. Możesz powiedzieć, że SOG naprawdę poświęcił trochę czasu na budowę tego topora.

Ten model jest jednym z najlepiej sprzedających się tomahawków taktycznych na Amazon. Otrzymał ocenę 4,5 gwiazdki i  wiele entuzjastycznych recenzji.

 

HEARTLAND SHIFLETTHeartland nie jest marką, którą znam. Shiflett to topór o wartości 30 USD, który jest dostępny na Amazon za 15 USD.

Topór ma trochę mniej niż 30 centymetrów i waży 340 gramów. Dostępny jest z nylonową osłoną, która pasuje do niego bardzo dobrze. Fajną rzeczą w tym toporze jest to, że ma ostrze z tyłu, a także z przodu. Nie rozumiem, w jaki sposób pomoże to wbić się w cokolwiek, ale wygląda fajnie.

Topór jest bardzo lekki i obraca się bardzo szybko. Wielu recenzentów cieszyło się tym toporem, a początkujący nawet stwierdzili, po kilku próbach trafiali celnie. Za tą cenę nie mogę narzekać. Szkoda, że nie ma innych zastosowań poza rzucaniem.

 

GIL HIBBEN THROWING AXE

Gil Hibben to wielkie nazwisko w rzucaniu nożami. Napisał książkę o rzucaniu nożami- dosłownie. Jego nazwisko było używane przez wielu producentów do promowania noży do rzucania. Przetestowałem kilka z nich wcześniej i były one w porządku, więc zdecydowałem się przetestować także topór do rzucania.

Ten topór ma 30 centymetrów długości i waży 250 gramów. Zaopatrzony jest w skórzaną pochwę – coś, czego się nie spodziewałem. Podobnie jak ostatni topór, wykonany jest z jednego dużego kawałka metalu. Topór jest dobrze wyważony i można odnieść wrażenie, że jest to duży nóż do rzucania.

Podobał mi się ten topór, ale wielu recenzentów online skarżyło się, jak stal nierdzewna pękłaby, gdybyś uderzył coś twardego lub upuścił topór. Inni recenzenci stwierdzili, że producent wymieniłby topór, gdyby tak się stało, ale, hej, czy chciałbyś czekać 2-3 tygodnie na wymianę?

 

Wnioski

Tak więc, z trzech toporów do rzucania, które sprawdziliśmy, które z nich warto kupić? Cóż, odpowiedź zależy od tego, kim jesteś.

Jeśli chcesz mieć fajny topór, który jest używany przez wojsko do działań taktycznych, weź Fast Hawk od SOG. Możesz go użyć do wycięcia drzwi lub drzewa. Możesz go także użyć do rozbicia przedniej szyby. No i możesz go również używać do rzucania.

Za 25 USD Fast Hawk jest moim zdaniem świetną okazją. Udowodnił, że jest warty swojej ceny. Został zbudowany tak aby przetrwać wszystko, ale jeśli zdarzy się, że topór ulegnie uszkodzeniu to podlega dożywotniej gwarancji od SOG.

 

Jeśli jesteś nowicjuszem w rzucaniu toporem, Shiflett jest dobrym wyborem dla początkujących. To tylko 15 USD i bardzo łatwo się nauczyć rzucania nim. Jest dobrze wyważony i ma pełny trzpień. Nie można jednak nim ciąć drzew na podwórku – nadaje się tylko do rzucania.

 

Nie poleciłbym ci kupować topora od Gil Hibbena. Kosztuje 57 dolarów i może się złamać w ciągu pierwszego dnia, jak zauważyli inni recenzenci. Uważam, że jest to raczej markowa zabawka niż cokolwiek innego.

Tak więc, jeśli chcesz rzucać prawdziwym tomahawkiem, bardzo polecam Fast Hawk.

Czy posiadasz Fast Hawk? Czy regularnie rzucasz toporami i nie zgadzasz się ze mną? Napisz w komentarzu swoją opinię.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.