Menu

Najlepszy topór taktyczny tomahawk

Najlepszy topór taktyczny tomahawk.

Co to jest topór taktyczny tomahawk? To topór używany przez żołnierzy na polu do rozbijania przeszkód. Może być również używany przez hobbistów do cięcia gałęzi drzew, rąbania drewna i rzucania. Jest to także doskonałe narzędzie do przetrwania nadchodzącej apokalipsy zombie 🙂 – podstawowe narzędzie dla każdego, kto nie chce przekształcić się w bezmyślne zombie. Ten przewodnik przeanalizuje 4 najlepiej sprzedające się toporki taktyczne.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze toporka taktycznego?

W toporach taktycznych tomahawk chodzi o zbalansowanie wagi do mocy. Jeśli chcesz czegoś, co z łatwością przebije blachę, drzwi lub kadłub, będziesz potrzebował w miarę ciężkiego topora taktycznego; jednak, jeśli chcesz czegoś, co jest łatwe do noszenia na długie marsze, oczywiste jest potrzebujesz czegoś, co jest nieco lżejsze.

Dla tej drugej opcji – czyli długich wędrówek – taktyczny tomahawk powinien mieć wagę między 0,5 a 1 kilogramów. Jeżeli tomahawk waży ponad kilogram to, moim zdaniem , lepiej jest zostawić go w domu.

 

Oto inne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę wybierając taktyczny tomahawk:

  • Ostrze: powinno być ostre już w momencie zakupu i powinno pozostać ostre przez jakiś czas.
  • Równowaga: powinien być dobrze wyważony i dobrze leżeć w dłoni, abyś łatwo mógł nim obracać / rzucać.
  • Uchwyt: uchwyt topora powinien być dobry. Nie chcesz, żeby się wyślizgnął podczas pracy.
  • Pochwa: Pochwa powinna być wysokiej jakości. Pochwa niskiej jakości na dobrym tomahawku jest okropna. Skórzane osłony są również zbyt ciężkie, wybierz nylonowe (sprawdzają się lepiej w wilgotnych warunkach).

ReklamaSOG F01T-N TACTICAL TOMAHAWK


SOG to firma z długą historią dostarczania dobrego, wysokiej jakości sprzętu taktycznego. Ten topór nie jest wyjątkiem od tej zasady. Opiera się na tomahawkach z czasów Wietnamu i bardzo dobrze leży w Twoich rękach.

Waży 680 gram i bez problemu usuwa gałęzie drzew. Gałęzie grubości nadgarstka ścinałem dwoma cięciami.

Ostrze jest ostre jak brzytwa zaraz po wyjęciu z pudełka, a po testach na podwórku również pozostało ostre. Równowaga jest bardzo dobra, ponieważ mieli 40 lat na doskonalenie tego topora. Ostrze nie ma pełnego trzpienia (trzpień zatrzymuje się przy ostatniej śrubie na rączce), ale to wcale nie zaburza równowagi.

Uchwyt jest bardzo dobry. Wszystkie tomahawki, które sprawdziliśmy w tym artykule, miały dobre uchwyty. Nie znaleźliśmy tanich, słabych uchwytów.

Pokrowiec też był dobry. Była to nylonowa pochwa z dwoma klipsami na spodzie. SOG zapewnia również osłony MOLLE, jeśli musisz przymocować toporek do plecaka.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry toporek.

->SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

SOG F06F-N FAST HAWK TOMAHAWK

Ten tomahawk jest dokładnie taki jak poprzedni topór taktyczny, ale trochę mniejszy. Ma dokładnie te same proporcje, ale wszystko jest mniejsze i mniej waży. W rzeczywistości waży tylko 540 gramów.

Jeśli potrzebujesz dobrego taktycznego tomahawka do pracy i musisz go nosić, ten topór jest dobrym wyborem. Lub, jeśli masz tylko lekką pracę – taką jak oczyszczanie małych gałęzi – ten tomahawk również jest dobrą opcją. Nadal może być używany do ciężkiej pracy, ponieważ lekka waga pozwala na szybszą pracę, ale cięcie nie jest tak łatwe jak z pomocą wyżej wymienionego topora. Świetnie nadaje się również do rzucania o wiele lepiej niż wiele innych toporów do rzucania.

AMERICAN TOMAHAWK VTAC LAGANA


Jeśli chcesz zdobyć coś, czego używają oddziały sił specjalnych, wybierz ten toporek! Spośród wszystkich testowanych tomahawków, ten jest najlżejszy, waży dokładnie 450 gramów. Ma naprawdę fajny uchwyt, który jest wykonany z jakiegoś syntetycznego materiału.

Ten topór taktyczny bardzo lekki, więc może ścinanie drzewa może zająć więcej czasu, ale ta broń została zaprojektowana bardziej dla obszarów miejskich. Sprawdzi się przy rąbaniu drzwi. Rzuca się nim również bardzo, bardzo dobrze.

Spośród wszystkich taktycznych tomahawków, które wypróbowałem, ten dawał najwięcej frajdy.

CONDOR TOOL & KNIFE TACTICAL RESCUE TOMAHAWK

Ten tomahawk został stworzony do wycinania dziury w kadłubie. Waży trochę ponad kilogram. Najcięższy ze wszystkich 4 tomahawków taktycznych, które omówiliśmy. Z łatwością tnie metal i drewno – w rzeczywistości kroi jak masło. Ma również rączkę wykonaną ze sznura 550 – naprawdę dobry do survivalu, jeśli potrzebujesz liny.

Ten topór jest dobry, jeśli nie musisz z nim chodzić. Będzie świetny na kempingu lub jeśli jeździsz samochodem. Nie nadaje się na wycieczki z plecakiem, ponieważ jest zbyt ciężki.

Wnioski

Więc który z tych 4 taktycznych tomahawków jest najlepszy? To zależy od twoich potrzeb, więc podzieliłem je na dwie grupy: dla piechurów i dla zmotoryzowanych. Jeśli masz zamiar używać topora dzień po dniu, chciałbyś mieć najlżejsze narzędzie, jakie możesz zdobyć, a amerykański Tomahawk VTAC Lagana taki jest. Jeśli jesteś mobilnym wojownikiem, wybrałbym tomahawk Condora. Jeśli jednak jestem tylko turystą, który chce pochwalić się fajną zabawką, wezmę SOG Fast Hawk. Za 25 dolarów nie dostaniesz nic lepszego.

Czy masz w domu jeden z takich tomahawków taktycznych? Jak ci się podoba? Czy może chcesz taki mieć? Podziel się swoją opinią w komentarzach 🙂

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.