Menu

Nóż grzybiarza

W tym artykule poznasz najlepsze noże dla grzybiarzy. Znajdziesz tu zdjęcia, opis oraz ceny polecanych noży do grzybów, które z pewnością ułatwią Ci wyprawy w las. Poniżej opisane są trochę większe noże, jak i małe scyzoryki – aby zbierać grzyby wystarczy sam mały scyzoryk, w celu odcięcia grzyba tuż przy sciółce by nie niszczyć grzybni. Z pewnością przyda się również przyczepiona miotełka do noża, która służy do oczyszczania grzybów.

Oto i lista – najlepsze noże do zbierania grzybów:

Nóż składany Opinel No.8 Mushroom


Świetny nóż ze stali nierdzewnej nr 08, z rękojeścią z drewna bukowego.
Znany nóż kieszonkowy N. 08 posiada ostrze ze stali nierdzewne wypolerowane na półmatowy połysk, zapewniającym doskonałą odporność na korozję. Dodatkowo, ostrze noża jest wyprowadzone szlifem płaskim-pełnym bliskim zero-grind, co w połączeniu z niewielką grubością głowni zapewnia ponadprzeciętne właściwości tnące.

Rękojeść z drewna bukowego sprawia, że czuje się bezpiecznie i wygodnie w dłoni. N ° 08 to najpopularniejszy nóż w kolekcji. Na końcu rękojeściu znajduje się pędzelek do oczyszczania grzybów z ziemi i igliwia.
To wielofunkcyjne narzędzie jest prawdziwym must-have do noszenia ze sobą z dnia na dzień.

Dane techniczne:
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 2,2 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: Drewno bukowe
Blokada: Viroblock
Waga: 55 g
Producent: Opinel, Francja

Noże do zbierania grzybów Joker

Nóż składany Joker do zbierania grzybów (JKR32)

 

 

Nóż został stworzony przez hiszpańską firmę JOKER znanej na całym świecie ze swoich doskonałych wyrobów. JKR32 jest to składany nóż do zbierania grzybów. Specjalnie zakrzywione ostrze typu Warncliff zostało wykonane jest z mocnej stali nierdzewnej.

Rękojeść wykonana jest z wytrzymałego drewna, ponadto na rękojeści umieszczona jest miarka, która pozwala zmierzyć średnicę grzyba. Natomiast na samym końcu rękojeści znajduje się pędzelek do czyszczenia grzybów.

Dzięki dołączonemu karabińczykowi można przypiąć go np. do paska. W komplecie pokrowiec z kodury z możliwością przypięcia do pasa. Całość zapakowana jest w ładne tekturowe pudełko co sprawia że nóż idealnie nadaje się na prezent.

Dane techniczne
Długość głowni: 60 mm
Długość całkowita: 200 mm
Długość po złożeniu:120 mm
Ostrze: Warncliff
Rękojeść: drewno
Producent: Joker, Hiszpania

Nóż składany Joker do zbierania grzybów (JKR90)

 

Nóż Joker do zbierania grzybów (JKR90) to nóż dla wprawionych grzybiarzy, którzy oczekują od noża nie tylko jednego ostrza. Ten nóż to wielofunkcyjne narzędzie idealne na grzybobranie. Zakrzywione ostrze ze stali nierdzewnej ułatwia cięcie delikatnej nóżki każdego prawdziwka. Drugie otwierane narzędzie to jednocześnie otwieracz do konserw oraz do butelek. Hiszpański producent noży podczas projektowania tego modelu nie zapomniał o korkociągu. Na końcu nożyka znajduje się pędzelek do czyszczenia grzyba z ziemi lub ściółki leśnej. Klasy nadają mu drewniane okładziny z mosiądzowymi łączeniami, które scalają wszystkie elementy w całość. Na jednej z okładzin naniesiono linijkę do mierzenia swoich znalezisk. Do przenoszenia może posłużyć nylonowa kabura na pasek. Do noża dopięty jest również karabińczyk , dzięki któremu można przypiąć nożyk do szlufki spodni i nosić go w kieszeni bez obaw, że zostanie zgubiony. Funkcje: Zakrzywione ostrze noża Otwieracz do konserw Otwieracz do butelek Korkociąg Pędzelek Linijka Karabińczyk

Dane techniczne:

Długość głowni: 57 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: drewno
Kabura: nylon
Długość całkowita (rozłożony): 165 mm
Producent: Joker, Hiszpania

 

Nóż składany Joker do zbierania grzybów (JKR89)

Nóż składany przede wszystkim dla zbieraczy grzybów. Dzięki dodatkowym narzędziom model JKR89 może też pełnić funkcje scyzoryka biwakowego, czy pomóc w życiu codziennym. Karabińczyk na rękojeści daje możliwość przypięcia noża do elementów ubioru bądź ekwipunku.

Dane techniczne:
Długość głowni: 70 mm
Grubość głowni:  2 mm
Stal: nierdzewna
Ostrze: gładkie
Rękojeść: drewno
Pochwa: nylon
Długość całkowita: 185 mm (bez pędzla)
Producent: Joker, Hiszpania

Nóż składany Joker do zbierania grzybów (JKR31)


oker jest hiszpańską marką, która specjalnie z myślą o miłośnikach grzybobrania stworzyła narzędzie znacznie ułatwiające jesienne wyprawy do lasu. Nóż charakteryzujący się ostrym, wyprofilowanym ostrzem o długości 6 cm, wyposażony w miotełkę oraz miarkę zadowoli każdego grzybiarza. Dzięki karabińczykowi z łatwością można go przypiąć m.in. do paska. Komplet zawiera również ochronną kaburę z cordury oraz ładne, tekturowe pudełko.

Dane techniczne
Długość ostrza: 55 mm
Długość całkowita: 140 mm
Długość po złożeniu:90 mm
Ostrze: Warncliff
Rękojeść: drewno
Producent: Joker, Hiszpania


ReklamaPowyższe noże do zbierania grzybów stworzone przez firmę Joker są do siebie bardzo podobne, ich znacząca różnica jest w rozmiarze. Poniższa grafika dokładnie przedstawia ich wielkości.

A tak przy okazji…

Nie wiem, czy jesteście tego świadomi, ale za granicą Polska znana jest również jako kraj miłośników zbierania grzybów – co prawda jest to popularne również wśród innych słowiańskich krajów. Ale czy w innych państwach którykolwiek z kandydatów na wójta promował się rozdając swoim wyborcom noże do zbierania grzybów? Zobaczcie sami 🙂

A wy co byście woleli, scyzoryk do grzybów czy długopis? 🙂

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.