Menu

Przewodnik modyfikowania maczet

Jeśli kupujesz masowo produkowaną maczetę, możliwe, że coś nie będzie spełniało Twoich upodobań, i będziesz musiał podjąc się za modyfikowanie maczety. Bądźmy szczerzy, kupując maczetę produkowaną masowo, nie spełni on wszystkich twoich potrzeb, jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem. W tym artykule omówimy, w jaki sposób można dostosować tanie maczety 20 USD i przekształcić je w niesamowite narzędzia tnące, które są warte kilka razy więcej niż pierwotna wartość.

Jeśli zamierzasz dostosować maczetę, jedyną ważną rzeczą jest to, abyś znalazł maczetę, która spełnia Twoje oczekiwania, tak bardzo jak to tylko możliwe. Im bliższa jest ideału, tym mniej pracy musisz wykonać. Mając to na uwadze, można znaleźć świetne, tanie maczety z Cold Steel. Ich maczety to wydatek około 20 dolarów i oferują szeroki wybór maczet latin, kukri i bolo. Bardzo polecam Cold Steel Latin, jeśli zamierzasz customizować maczetę.

Minimalna ilość potrzebnych narzędzi to pilnik i imadło. Pilnik pozwala piłować metal, gdy imadło trzyma maczetę w miejscu. Niektórzy używają również narzędzi elektrycznych, ale ja trzymam się podstaw.

Modyfikowanie osłony

Większość tanich maczet przychodzi z tanimi pochwami. Niektóre drogie maczety mają również tanie pokrowce. Jeśli chcesz mieć dobrą osłonę do dobrej maczety, to polecam znaleźć dobry kawałek skóry i zrobić z tego osłonę. Jeśli nie wiesz, jak pracować ze skórą, możesz znaleźć rzemieślnika.

Skóra jest jednym z najlepszych materiałów, ponieważ wygląda świetnie, jest miłą w dotyku i będzie chronić maczetę przez długi czas. Jednak nie sprawdzi się tak dobrze w wilgotnym środowisku. Możesz chcieć poszukać syntetycznych materiałów jeżeli obawiasz się wilgoci.

Modyfikowanie uchwytu

Tanie maczety posiadają uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego i nie są ergonomicznie zaprojektowane. Niektóre drogie maczety mają kiepskie rączki. Ta maczeta za 300 $ ma najgorszy uchwyt wszechczasów (choć w ogóle nie jest to złe narzędzie).

Możesz dodać wiele wartości do swojej maczety, usuwając tani uchwyt i zastępując go drewnianą rączką. Drewno jest łatwe w obsłudze dla każdego i jest tanie w zakupie. Dobrze leży w dłoni i wygląda świetnie. Drewno ma dobrą przyczepność, jeśli jest obrobione poprawnie. Istnieją syntetyczne uchwyty, takie jak Micarta, ale są one dość drogie. Można również użyć sznurka 550, ale może to być lub nie być dla ciebie wygodne.

W przypadku niektórych modeli maczet, takich jak BK9, istnieją producenci, którzy wykonują niestandardowe uchwyty, które będą pasować do maczety. Kosztują one około 50 $ + w zależności od noża i są dopasowane. To świetny sposób, aby zaoszczędzić trochę czasu na projekcie.

Modyfikowanie ostrza

Ostrze jest prawdopodobnie najważniejszą częścią maczety. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, zmienić końcówkę, krawędź, długość, szerokość i grubość.

Długość

Dłuższa maczeta będzie miała środek ciężkości przesunięty bardziej do przodu. Jeśli Twoja maczeta nie jest dobrze wyważona, możesz ją skrócić, aby uzyskać bardziej zrównoważony styl. Zwróć uwagę, że skrócenie maczety sprawi, że będzie ona miała mniej mocy.

Szerokość

Niektóre maczety, takie jak kukri, mają szeroki brzuch. Możesz się tego pozbyć, zmieniając szerokość. Możesz również zmienić szerokość, jeśli chcesz być bardziej efektywny przy ścinaniu trawy zamiast drewna.

Grubość

Grube maczety mają tendencję do utknięcia w drewnie. Możesz spiłować i zeszlifować boki maczety, aby nadać jej bardziej ciągłą krawędź tnącą.

Krawędź tnąca

Większość maczet ma krawędzie nachylone pod kątem 15 stopni. Możesz zmienić kąt krawędzi, a także zmienić rodzaj krawędzi na maczecie, dopasowując ją do swoich potrzeb. Jest tu wiele opcji, których nie możemy opisać w tym poście.

Czubek

Większość maczet nie ma ostrych końców. W swojej maczecie możesz takowy zrobić, jeśli chcesz mieć możliwość dźgania.


ReklamaWnioski

Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci trochę pomysłów na to, co możesz zrobić z maczetą. Nie wahaj się eksperymentować. Niektórzy użytkownicy robili takie rzeczy, jak dodawanie otwieracza do butelek do maczety. Zostaw komentarz, jeśli masz nowe pomysły, o których nie wspomnieliśmy.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.