Menu

Rodzaje noży do rzucania

Istnieje wiele różnych rodzajów noży do rzucania. Każdy ma swoje własne, unikalne, pożądane zastosowania. Mogą być używane do walki lub zabawy. Jednak niektóre są używane do celów pokazowych ze względu na piękne zdobienia. Rzucanie nożami przetrwało próbę czasu. Noże do rzucania cieszyły swoich właścicieli przez wieki. Znane są nam atrakcje cyrkowe polegające na rzucaniu nożami.

Noże do rzucania ze stali nierdzewnej

Jeśli chodzi o rzucanie nożami, nie ma nic lepszego niż wyważone noże ze stali nierdzewnej. Noże te są tak skonstruowane, aby wytrzymać w każdych warunkach pogodowych. Mają około 20 centymetrów długości. Ten rodzaj noża ma środek ciężkości umiejscowiony pomiędzy rękojeścią i ostrzem, co zapewnia precyzyjne rzuty. Nóż taki posiada również postrzępione krawędzie, które są bardzo ostre. Zazwyczaj waży około pół kilograma. Doświadczony miotacz z łatwością rzuca takim nożem na odległość 5 metrów. Miotacz trzyma nóż za nie postrzępioną krawędź.

 

Sztylety do rzucania

Sztylety do rzucania posiadają ostrza o długości nieco ponad 10 centymetrów. Rzucanie sztyletami jest bardzo popularną formą sztuki w społeczności miotaczy noży ze względu na ich niezwykły wygląd. Noże te mają trójkątny kształt i ostrze zbiega do ostrego punktu. Zostały one zaprojektowane po raz pierwszy w starożytnych Chinach i były używane przez ninja.

Cold Steel Pro Flight Sport 1055

Firma Cold Steel od lat produkuje profesjonalne noże do rzucania, które są często spotykane na zawodach na całym świecie. W związku z rosnącą popularnością tej dyscypliny amerykańska firma przedstawiła serię Sport, adresowaną do zaawansowanych i początkujących miotaczy.
Rzutki z tej serii wykonano według tych samych, surowych standardów, co noże wyczynowe, ale są lżejsze i cieńsze.
Nóż wykonano ze stali 1055, którą pokryto czarną, antykorozyjną powłoką.

Dane techniczne:
Długość całkowita: 355 mm
Grubość ostrza: 3,5 mm
Stal: węglowa 1055
Waga: 356 g

Sprawdź aktualną cenę

 

Mini noże do rzucania

Mini nóż do rzucania wykonany jest z czarnej stali węglowej z 7-8 centymetrowym ostrzem. Zazwyczaj są sprzedawane w pakiecie ze względu na ich mały rozmiar. Są one proporcjonalnie zaprojektowane tak, aby miały równe wyważenie dla nie wyćwiczonego miotacza. Łatwo można je schować w profesjonalnej pochwie. Mini noże są preferowane przez początkujących miotaczy, ponieważ łatwo można je schować.

Master Cutlery Z Hunter Throwing Knife

Zestaw dwunastu noży przeznaczonych do rzucania. Każdy z noży cechuje się bardzo dobrą jakością wykonania, wytrzymałością i dobrym wyważeniem. Ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej.
Noże nawiązują wyglądem do motywu zombie, w związku z czym 6 szt. ma głownię w kolorze zielonym oraz oplot rękojeści wykonany z linki w kolorze czarnym, natomiast pozostałe 6 szt. ma głownię w kolorze czarnym oraz oplot rękojeści wykonany z linki w kolorze zielonym.
W komplecie torba do przenoszenia wykonana z nylonu 600D.

Dane techniczne
Długość głowni pojedynczego noża: 76 mm
Grubość głowni pojedynczego noża: 2,5 mm
Długość całkowita pojedynczego noża: 152 mm

Sprawdź aktualną cenę

 


ReklamaPerłowy nóż motylkowy

Biały perłowy nóż motylkowy ma wkładkę w rączce, która jest przymocowana za pomocą śrub do ostrza o długości 9 centymetrów. Dzięki temu nóż pozostanie w nienaruszonym stanie nawet po użyciu wielkiej siły. Rękojeść ma około 15 centymetrów długości. Ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej. Noże te można rzucać na większe odległości niż inne noże do rzucania, ze względu na niewielką konstrukcję i dodatkowy ciężar w uchwycie.

Wnioski

Sztuka rzucania nożami istnieje od wieków. Noże do rzucania zajmują wyjątkowe miejsce w sercach miłośników noży. Mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli nie będą właściwie obsługiwane. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przeszkolić się w użyciu noża do rzucania. Noże te są wykorzystywane w pokazach cyrkowych. To sprawia, że wydają się magiczne. Rzucanie nożami to wyjątkowa forma sztuki. Mogą one również służyć do ochrony w razie ataku. Zwykle są bardzo ostre, dlatego zaleca się opanowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących rzucania nożami przed wykonaniem sztuki ich rzucania. Wiele różnych noży do rzucania ma wyjątkowe znaczenie dla tych, którzy cenią sztukę rzucania nożami. Wiele osób kolekcjonuje noże do rzucania, by prezentować je jako sztukę. To ciekawe hobby dla miłośników noży.

 

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.