Menu

Różowy nóż kieszonkowy

Różowy nóż kieszonkowy

Szukasz różowego noża kieszonkowego do noszenia na co dzień? A może szukasz po prostu różowego noża, którego możesz wykorzystać do otwierania paczek w pracy? 

Istnieje wiele noży, które są w kolorze różowym, ale po prostu niektóre z nich nie wytrzymują długotrwałego użytkowania. Te tanie przetrwają od kilku tygodni do kilku miesięcy, zanim się rozpadną. Zrób sobie przysługę i zainwestuj w nóż średniozaawansowany, który przetrwa kilka lat. Będzie ostrzejszy, łatwiejszy w użyciu i, co najważniejsze, bezpieczniejszy.

Ten przewodnik omawia 3 najlepiej sprzedające się kobiece noże kieszonkowe. Są to wysokiej jakości noże od dużych marek, których możesz używać latami. Jeśli masz zamiar zdobyć scyzoryk dla swojej dziewczyny, jestem pewny, że nie chcesz dać jej byle czego.

Co składa się na dobry różowy nóż kieszonkowy?

Dobry nóż kieszonkowy musi mieć dobry uchwyt, ostrze, blokadę bezpieczeństwa i musi być dobrze dopasowany.

  • Uchwyt – rączka może być wykonana z drewna, metalu, plastiku, gumy lub czegokolwiek pomiędzy. Dobre uchwyty zapewniają wystarczającą przyczepność, która chroni twoją rękę przed poślizgnięciem się, gdy jest mokra. Dobry uchwyt zapewni Ci również większą kontrolę nad ostrzem.
  • Ostrze – ostrze może być wykonane ze stali nierdzewnej lub stali węglowej. Stal nierdzewna nie jest tak twarda jak stal węglowa, ale jest bardziej odporna na rdzewienie. Większość noży kieszonkowych wykonana jest z wysokowęglowej stali nierdzewnej, co jest dobrym kompromisem. 
  • Blokada bezpieczeństwa – w przypadku noży kieszonkowych zamek jest urządzeniem, które utrzymuje nóż w pozycji zamkniętej, gdy jest zamknięty i otwarty po otwarciu. Chroni to użytkownika przed otwarciem noża w kieszeni. Chroni to również użytkownika przed zamknięciem noża na dłoni podczas użytkowania. Zamek powinien być sztywny, ale niezbyt sztywny, bo będziesz potrzebować dwóch rąk do jego otwarcia. Większość noży jest bardzo sztywna i rozluźnia się po kilku tygodniach użytkowania. 
  • Dopasowanie – chcesz aby nóż dobrze pasował do Twoich dłoni. Zbyt duży nóż będzie niebezpieczny, ponieważ dłoń możesz się ześlizgnąć i skaleczyć. Nóż zbyt mały da ci mniejszą precyzję. Kobiece noże są zwykle mniejsze niż noże męskie. Wszystkie noże omawiane tutaj dość małe i lekkie.

Reklama 

PINK SQUEAJ od SPYDERCO

Ten nóż rządzi. Spyderco to producent noży, który istnieje od lat 70-tych. Jest to jedna z najlepszych marek noży kieszonkowych w mojej opinii. Spyderco produkuje najwyższej jakości noże, które zostały zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania, niezawodności i trwałości. Squeak nie jest wyjątkiem. Nie daj się oszukać tej nazwie!

Największą zaletą Squeaka jest użycie stali N690CO austriackiej Bohler-Uddeholm. Jest to specjalny rodzaj stali, który jest bardzo odporny na rdzę, a jednocześnie bardzo, bardzo twardy. Stal wysokowęglowa zawiera kobalt, element, który nadaje mu dodatkową jednolitość strukturalną. Stal jest również poddawana obróbce cieplnej, dzięki czemu atomy węgla są mocniej ściśnięte niż normalna stal nierdzewna. N690CO jest najczęściej używany na wysokiej jakości nożach, takich jak te produkowane przez producentów noży niestandardowych i rzemieślników detalicznych. Nie znajdziesz żadnego innego noża w ofercie cenowej Squeak ze stali N690CO.

 

KERSHAW SCALLION ALUMINUM JEWEL NÓŻ KIESZONKOWY

Okay, w porządku – jest FIOLETOWY, a nie różowy. Ale to najnowsza oferta Kershawa na 2018! W tym roku nie ma różowych linii! Kershaw to producent noży, który działa od lat 70-tych. Produkują najwyższej klasy noże kuchenne i noże survivalowe pod inną marką, ale nazwa Kershaw wciąż jest świetną marką dla zwykłego konsumenta.

Scallion to mały nóż codziennego użytku, zaprojektowany by przetrwał jak najdłużej. W nożu wykorzystana jest stal 420HC, która nie jest tak dobra jak wcześniej omawiana, ale też nie jest zła – jest odporna na rdzę i twarda. Nie musisz zbyt często wyostrzać noża z 420HC.

Ostrze jest ostre jak brzytwa zaraz po wyjęciu z pudełka, a uchwyt jest bardzo poręczny i mocny. Ostrze nie jest tak grube jak ostatni model, ale nadal działa bardzo dobrze. Mechanizm blokujący jest bardzo wytrzymały i nie otwiera się w kieszeni. Możesz łatwo obsługiwać ten nóż jedną ręką. Osoby leworęczne będą się cieszyć, bo nóż jest oburęczny.

Ten nóż otrzymał 5 gwiazdek na Amazon. Większość recenzentów stwierdziła, że jest to bardzo dobry nóż, który przetrwał lata. Nóż jest produkowany w USA i, w tym przedziale cenowym, jest bardzo satysfakcjonujący.

 

KERSHAW CHIVE PINK NÓŻ KIESZONKOWY

Kershaw to kultowa nazwa, która jest wyjątkowo zaufana w świecie produkcji noży. Czytałeś trochę o Kershawie wcześniej w tym artykule, ale poczekaj, jest coś więcej! Chive to niezwykle wygodny nóż z ostrzem „mniejszym niż 2 cale”. Nadaje się świetnie do otwierania paczek, i cięcia taśmy. Posiada system wspomagania otwarcia o nazwie „SpeedSafe”. Wysokowęglowe ostrze jest super mocne. Anodowane aluminiowe uchwyty sprawiają, że aluminium jest mocniejsze, ale pozwala również na zabarwienie metalu (w wykończeniu odpornym na zarysowania).

 

Wnioski i rekomendacje

 

Tak więc, spośród wszystkich 3 noży, które powinieneś kupić, jeśli szukasz różowego scyzoryka? (Lub, który z nich kupić dla swojej dziewczyny?).

Poważnie, wszystkie trzy noże to bardzo dobre opcje. Jeśli chcesz podarować komuś najlepszy nóż z niesamowicie dobrą stalą, której będzie mógł używać przez lata bez konieczności konserwacji, Spyderco to dobry wybór. Dzięki nitowanej konstrukcji, wytrzymałej stali, możesz nadużywać tego noża dzień po dniu bez konserwowania i nadal będzie działał tak dobrze, jak w dniu zakupu.

Noże Kershaw są ex aequo na drugim miejscu. Mają niesamowicie ostre ostrza, które będą trwać wiecznie, a wraz z imieniem Kershaw (podobnie jak Spyderco) nie musisz wiedzieć wszystkiego o nożu – wystarczy, że jest zrobione przez Kershaw! Możesz spojrzeć na te noże jako BMW świata noży, podczas gdy Spyderco to Bugatti!

 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że znajdziesz dobry różowy nóż. Jeżeli masz jakieś uwagi zapisz je proszę w komentarzu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.