Menu

Top 10 najlepszych noży kieszonkowych


Szukając najlepszego noża kieszonkego, postaraj się przestrzegać tych prostych, (chodź może czasem trochę dziwnych) wskazówek. Noż kieszonkowy może się bardzo różnić pod względem wzornictwa, najlepiej jednak wybierać nóż w zależności od przeznaczenia. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez to, czego powinieneś szukać w scyzoryku, a także 10 najlepszych noży kieszonkowych.

Na co zwracać uwagę kupując nóż kieszonkowy.

Najlepszy scyzoryk będzie indywidualnym wyborem dla każdego – i jest zależny od celu do jakiego chcesz go użyć. Jeśli planujesz użyć go do polowania, będziesz potrzebował innego noża, niż gdybyś zamierzał go użyć do codziennego noszenia.
Ten przewodnik wskaże Ci, czego powinieneś szukać w idealnym scyzoryku dla siebie, a który przetrwa lata w szerokim zakresie zadań. Są to noże kieszonkowe, które możesz nosić w kieszeni dzień i noc bez żadnych przeszkód prawnych. Znajdziesz tutaj noże które świetnie nadają się do cięcia grubych skrzynek transportowych, krojenia jabłek, a nawet samoobrony.

MARKA MA ZNACZENIE!

Wierzcie lub nie, marka noża jest naprawdę ważna. Noże markowe są z jednej strony droższe od tanich noży, ale z drugiej strony przyspoży Ci znacznie mniej problemów w trakcie użytkowania niż te tańsze.

Na przykład Benchmade pozwala ci wysłac do ich punktu dowolny nóż tej firmy w celu odrestaurowania tak długo, jak jesteś właścicielem. Ostrzą ostrze pod odpowiednim kątem, dopasowują wszystkie śruby, wymieniają zużyte części i nadają im połysk fabryczny. Noże bez marki tego nie oferują.

Co więcej, decydując się na noże firmowe otrzymujesz do tego lepszą obsługę klienta. Jeśli chcesz wyostrzyć nóż do stanu fabrycznego w domu, możesz zadzwonić pod numer działu obsługi klienta producenta i zapytać o kąt, jaki fabryka używa dla danego modelu.

Niektóre duże marki udzielają gwarancji na całe życie nożom które zostały przez nich wyprodukowane. To sprawia, że ​​warto zainwestować około 50 $ – 100 $ w dobry nóż. Jeśli kupiłeś nóż na targu za 20 USD, który co roku się psuje, i musisz ponownie go kupić, po 5 latach wydałeś 100 USD! Płacąc trochę więcej z góry kupując nóż kieszonkowy, oszczędzasz pieniądze na dłuższą metę.

Dobra stal to dobry nóż

Nic dziwnego, że każdy dobry nóż jest wykonany ze świetnej stali. Wszystkie noże omówione tutaj używają najwyższej jakości stali, której ostrze sprawdzi się w wielu trudnych zastosowaniach.

Nie ignoruj rękojeści

Jeśli zamierzasz codziennie nosić nóż, musisz mieć nóż, który ma dobrą rękojeść. Tanie plastikowe uchwyty zaszkodzą dłoniom i mogą spowodować pęcherze po długim, intensywnym użytkowaniu. Niektóre uchwyty będą wypaczać lub blaknąć kolory po wystawieniu na działanie światła UV; unikaj ich, jeśli często przebywasz na zewnątrz. Wszystkie noże omówione tutaj mają wysokiej jakości uchwyty, a niniejszy przewodnik szczegółowo omawia każdy z nich.

Dla bezpieczeństwa, sprawdź sprawność blokady

Nóż kieszonkowy to nóż składany i z tego powodu musisz mieć dobre zabezpieczenie. Blokada zapobiega zamknięciu się ostrza, podczas używania noża , a blokady o wyższej jakości pozwalają na bardziej stanowczy uchwyt. Tanie noże używają małych lub cienkich blokad, które po dłuższym i intensywnym użytkowaniu mogą nie być w pełni spawne.

EDC wymaga określonego zacisku

Jeśli zamierzasz nosić codziennie nóż, dobry, bezpieczny zacisk jest niezbędny. Zaciski o niskiej jakości mogą uszkodzić spodnie lub zepsuć się. Źle zaprojektowane zaciski nie przyczepiają się prawidłowo do spodni i często kończą się wypadnięciem z kieszeni. Szukaj gładkiego zacisku bez ostrych krawędzi.

Unikaj zacisków z wystającą śrubą, nawet jeśli śruba jest ścięta. Postaraj się o klip, który pozwoli na bezproblemowe noszenie noża w głębokiej. Niektóre zaciski również mogą być zbyt ciasne i utrudniają wyjęcie noża z kieszeni.


ReklamaTop 10 Noży kieszonkowych

Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych noży kieszonkowych, które świetnie nadają się do niemal każdego zadania. Ich oceny opierały się na jakości, cenie i funkcjach.

# 10 BUCK & TOPS CSAR-T

Buck Knives i Tops połączyli siły, aby wyprodukować CSAR-T. Tops to słynny producent noży na zamówienie, którego projekty uznawane są za jedne z najlepszych. Z kolei Buck to duży producent noży, którego możliwości produkcyjne pozwalają na wynonanie i sprzedaż noża za około 85 $.

CSAR-T jest skrótem od narzędzia Combat Search and Rescue Tool. Biorąc pod uwagę cel, nóż sprawdza się w tym zadaniu bardzo dobrze.

Nóż ma stalowe ostrze ATS-34 z końcówką tanto. Adla scyzoryka TS-34 jest wysokiej jakości stalą nierdzewną. W odniesieniu do stali nierdzewnej w ogóle, ATS-34 ma niską odporność na korozję, ale w przypadku użycia EDC ta stal jest jest w sam raz – po prostu nie jest to nóż do używania w wodzie.

Nóż jest wyposażony w osłonę Condor, która jak na nóż kieszonkowy, warta jest swojej ceny. Osłona kondora pasuje do sprzętu MOLLE dla personelu wojskowego i organów ścigania.

Rękojeść wykonana jest z G-10 i ma stalową wykładkę. Stalowa wkładka zapewnia lepszą stabilność przy otwieraniu i zamykaniu, co sprawia włażenie podczas cięcia, jakbyś używał nieruchomego nożem. Blokada wkładki jest bardzo gruba i solidna.

34 recenzentów internetowych dało temu nożowi 4,5 na 5 gwiazdek i nazwało go „nożem helluva” i „nożem hulk”.

# 9 NÓŻ COLUMBIA (CRKT) M16

CRKT to firma zlokalizowana w stanie Oregon, której noże są produkowane głównie w Chinach i na Tajwanie. Produkcja zagraniczna pozwala im mieć znacznie niższą cenę niż inni producenci noży. M16 to nóż o wartości 32 $, który został zaprojektowany do codziennego noszenia.

Nóż ma 3-calowe stalowe ostrze AUS4 o profiu spear point. Jest pokryty czarnym kolorem, aby chronić przed odbłyskiem. AUS4 nie jest tak dobry jak AUS8, ale biorąc pod uwagę jego cenę, jest znacznie lepszy niż 440 lub inne możliwe stale w tym przedziale cenowym.

Nóż wyposażony jest w funkcję AutoLAWK firmy CRKT, która nie jest o wiele trudniejsza niż tradycyjna wkładka, ale zapewnia bardziej stabilny charakter noża. Rękojeść noża wykonana jest z Zytela i nie ma stalowej wkładki. Brak funkcji obniżył punkt ceny M16, ale, ponieważ nóż był dobrze zaprojektowany, nie zmniejsza jego wydajności.

->SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

#8 BENCHMADE 581


581 jest niczym mercedes noży. Ten nóż, wyceniony na 200 dolarów, ma M390 Super Steel, G10 i aluminiowy uchwyt, a także opatentowany przez Benchmade system wspomagania AXIS. Nóż ten otrzybałbu najwyższą ocenę, gdyby nie jego bardzo wysoka cena – nie jest on na kieszeń większości czytelników.

Dwubarwna rączka z aluminium i G10 nadaje nożowi bardzo lśniący i gładki wygląd po zamknięciu lub otwarciu. Nóż waży 3,2 uncji i otwiera się w ułamku sekundy. Pomocnik AXIS ma blokadę bezpieczeństwa, która może zablokować nóż w pozycji otwartej lub zamkniętej. Zabezpieczenia są powszechne w przypadku bardzo niebezpiecznych przedmiotów, takich jak pistolety, ale biorąc pod uwagę sposób, w jaki blokada AXIS jest odpowiednia, są one odpowiednie.

Nóż jest bardzo dobrze zbudowany i kiedy go trzymasz, łatwo zauważyć jego wysokie jakościowo wykonanie jeśli chodzi o projektowanie, produkcję i użytkowanie.

Klip jest odwracalny i ładnie komponuje się z uchwytem. Stal narzędziowa M390 noża jest wyjątkowo wytrzymała, dając nóżowi super ostrą krawędź oraz wysoką cenę.

-> SPRAWDŹ AKTUANE CENY

 

#7 COLD STEEL RECON 1


Cold Steel, to producent noża w Kalifornii który powstał w 1980 roku. Oferuje szeroki wybór dobrych noży, maczet i sprzętu do sztuk walki w rozsądnych cenach.

Recon 1 to taktycznie zaprojektowany nóż z ostrzem pokrytym teflonem AUS-8A, który zapobiega blaskowi, zmniejsza tarcie i sprawia wrażenie twardego. Ostrze ma kształt „Clip point”, dzięki czemu świetnie nadaje się do kłucia. AUS-8A to wysokiej jakości japońska stal, która jest znacznie lepsza niż inne stale w tym przedziale cenowym. 4-calowy długi nóż nadaje się spokojnie do bezproblemowego wykonania wielu czynności takich jak krojenie, odcinanie i wszystkie inne rodzaje cięcia. Nóż ma” kciuk”, który bardzo ułatwia otwieranie ostrza.

Nóż ma dźwignię blokującą, która jest bardzo wytrzymała. Po zakupie noża zamek będzie się ciężko używać, ale po pewnym czasie się wyrobi. Zamek sprawia, że ​​nóż jest bardzo bezpieczny w użyciu.

Rączka nie ma stalowej wkładki, ale biorąc pod uwagę, że jest wykonana z G-10, rączka nie jest zbyt cienka i bardzo dobrze dopełnia zamek. Uchwyt G-10 dobrze trzyma się w dłoni

Jednak uchwyt G-10 nie jest gładki za klipsem, co zmniejsza zdolność noża do wyciągnięcia z kieszeni. Klips jest regulowany. Fakt, że nóż  za bardzo „przywiera” do kieszeni, jest główną wadą tego noża.

103 recenzentów online dało temu nożowy 4.5 z 5 gwiazdek. W recenzjach można było spotkać komentarze, że nóż jest”solidny i bardzo ostry”,  i „prawie doskonały”.

->SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

# 6 KERSHAW BLUR

Kershaw to firma z siedzibą w Oregonie, działająca od 1974 roku. Firma produkuje noże kieszonkowe, noże sportowe i noże kuchenne. Firma ma drugą markę, Zero Tolerance, która produkuje również wysokiej jakości noże.

Blur to popularna linia noży, słynna z tego że można je otworzyć bardzo szybko. Noże posiadają „kciuk”, po uprzednim opanowaniu obsługi noża, można je otworzyć tak szybko jak używając noża sprężynowego . Nie jest to automatyczny nóż, ale jest to bardzo dobrze zaprojektowany nóż autorstwa Kena Oniona.

Ostrze wykonane jest z 440A, średniej jakości metalu. Co prawda nie jest najlepszy, ale przy 53 $ jest wystarczający. Recenzenci online stwierdzili, że nóż jest ostry jak brzytwa. Zaletą 440A jest to, że łatwo się ostrzy (więc spokojnie naostrzysz go sam w domu). Inne, twardsze stale wymagają czasami profesjonalnego ostrzenia.

Rękojeść wykonana jest z aluminium z wkładkami Trac-Tec. Wkładki te przypominają silikon i nadają uchwytowi lepszą przyczepność. Za taką cenę, uchwyt jest również odpowiedni.

Klips można regulować. Jednak moim zdaniem klip jest ciasny i nie polecałbym tego noża do użytku taktycznego.

241 recenzentów online nadało temu nożowi łącznie 4,5-gwiazdki na 5.

-> SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

# 5 ONTARIO KNIFE CO. RAT MODEL 1 (D2 STEEL)

Ontario jest wybitnym producentem noży, który produkuje wiele wojskowych noży. Ontario zostało zakontraktowane dla wielu słynnych noży wojskowych, takich jak bagnet M7, maczeta M1942 i nóż survivalowy USAF. Biorąc to pod uwagę, ich noże są dobrze zaprojektowane i zbudowane z myślą o najtrudniejszych zastosowaniach.

Model Rat 1 to jeden z najbardziej wytrzymałych noży kieszonkowych, jakie kiedykolwiek testowałem. Uchwyt Nylon-6 jest odpowiedni. Ogólnie nóż z wyglądu jest dość standardowy, nie ma żadnych  zbędnych dodatków. Ontario ma lepiej wyglądające noże, ale jak na nóż ze stali D2 w tym przedziale cenowym, wraz z bardzo dobrą jakością, jest jednym z najlepszych noży.

->SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

# 4 CASE CUTLERY BLACK TRAPPER

Case Cutlery, pełna nazwa W.R. Case and Sons Cutlery, ma siedzibę w stanie Nowy Jork i produkuje głównie tradycyjne noże kieszonkowe i scyzoryki. Noże te wyglądają jak klasyczne noże kieszonkowe i zdecydowanie nie nadają się do trudnych i wymagających zastosowań z użyciem wiekszej siły.

Nóż jest mały (4,1 cala) i lekki (4,8 uncji). Ostrze jest zrobione ze stali chirurgicznej i jest ostre jak brzytwa. Ostrze otwiera się łatwo jedną ręką i ma blokadę wkładki. Rękojeść noża wykonana jest z twardego syntetycznego materiału, który jest wytrzymały. Klips trzyma nóż w kieszeni, ale, w przeciwieństwie do innych noży, nie można go dopasować.

Ten nóż kieszonkowy jest dobry, więc jeśli chcesz mieć klasyczny, dobrze wyglądający nóż, który jest bardzo ostry  – do małych, lekkich zadań, takich jak cięcie jabłka, otwieranie listu – jest idealny. Jest dość drogi, bo kosztuje ok. 95 USD ale biorąc pod uwagę markę, nie ma się co dziwić.

# 3 BENCHMADE 275BKSN

Benchmade to producent wysokiej klasy noży z Oregonu, produkuje wspaniałe noże kieszonkowe, a także noże motylkowe (balisongs). Benchmade ma również patent na technologię blokowania AXIS. Takiej blokady używa między innymi Sibert. Sibert to linia noży ADAMAS zaprojektowanych i inspirowanych wojskiem. Część dochodów z ich sprzedaży zostaje przeznaczona również rannym weteranom.

Jedną z pierwszych rzeczy, które zdasz sobie sprawę z trzymania Siberta w dłoni, jest to, że jest dość ciężki. Ważący 12 uncji, jest jak „czołg” wśród noży, dodatkowo posiada wojskowy design. Ten nóż jest przeznaczony głównie dla personelu wojskowego, nie dla zwykłych cywili (do użytku codziennego można znaleźć znacznie lepsze, lżejsze noże).

Ostrze jest ostre jak brzytwa i wykonane ze stali narzędziowej D2. D2 to bardzo wysokiej jakości stal o wysokiej odporności na zużycie . Nóż pozostanie ostry na baaardzo długi czas, stal D2 jest używana tylko w najlepszych nożach. Ostrze posiada mały rowek i kciuk. Punkt zapadkowy i blokada AXIS sprawiają, że nóż jest bardzo wytrzymały i umundurowany. Biorąc pod uwagę przeznaczenie do celów wojskowych, ostrze działa wyjątkowo dobrze.

Uchwyt ma trzy otwory, dzięki którym nóż jest bardzo stabilny. Rękojeść wykonana jest z G-10, bardzo wytrzymałego i lekkiego materiału. Ostrze otwiera się z łatwością można bez problemu otworzyć nóż jedną ręką. Nóż nie ma blokady która trzymałąby nóż zamknięty, ale przy tej wadze ciężko by otworzył się sam przez przypadek.

Recenzenci online ocenili nóż jako „idealny”. Zgadzam się z tym, i jeśli potrzebujesz ciężkiego noża , 275BKSN jest najlepszym wyborem. Kosztuje z 144 dolary – cena jest odpowiednia.

->SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

 

# 2 AEGIS BY SOG

SOG to renomowany amerykański producent noży, który od 1986 r. produkuje wysokiej jakości noże przeznaczone do celów wojskowych, organów ścigania i użytku na wolnym powietrzu. Pierwszym nożem firmy był przeprojektowany nóż SOG, używany przez żołnierzy sił specjalnych w Wietnamie. Obecnie większość ich produktów została zaprojektowana z myślą o intensywnym użytkowaniu, a Aegis nie jest wyjątkiem.

Aegis wyposażony jest w uchwyt Zytel z nadrukiem moro, przypominający kombinację munduru Army Multi-Cam i munduru ACU. Zytel to mieszanka nylonu i włókna szklanego, dzięki czemu uchwyt jest bardzo bezpieczny i trwały. Niektórzy recenzenci online stwierdzili, że rączka jest plastikowaco jest błędem. Zytel jest znacznie bardziej wytrzymałym materiałem.

Rękojeść posiada klips, który pozwala na umieszczenie noża bardzo, bardzo nisko w kieszeni spodni. W sam raz dla członków armi wojskowej podczas marszów i ćwiczeń terenowych, gdzie utrata noża jest ogromnym problemem. Klips można dopasować, co sprawia, że jest to odpowiedni nóż dla leworęcznych.

Ostrze wykonane z AUS-8 to doskonała stal. AUS-8 to japońska stal o średniej zawartości węgla, która jest bogata w chrom. Zawartość węgla zapewnia stalowej twardości, a chrom zapewnia odporność na rdzę. Ostrze jest ostre jak brzytwa zaraz po wyjęciu z pudełka, częściowo ząbkowane. Ząbkowana krawędź doskonale nadaje się do cięcia liny i innych materiałów naturalnych.

Aegis używa SOG Assisted Technology (SAT), aby zapewnić użytkownikom możliwość bardzo szybkiego otwarcia jedną ręką. Wraz ze spiczastą końcówką i strażnikiem, Aegis może być użyty w sytuacjach samoobrony, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wspomagane sprężyną otwieranie zapewnia również bezpieczeństwo, które zapobiega przypadkowemu otwarciu noża.

Aegis otrzymał 4,5 gwiazdki w recenzjach online i został uznany za „dobrze wykonany”, „dobry nóż do noszenia na co dzień”, są też opinie: „jeden z najlepszych noży kieszonkowych, które posiadałem.” Biorąc pod uwagę cenę 65 USD, Aegis jest świetnym narzędzie dla każdego, kto jest w organach ścigania, wojsku lub innych ciężkich użytkowników. Aegis może być świetnym nożem do przetrwania, biorąc pod uwagę jego cechy.

# 1 DELICA4 BY SPYDERCO

Spyderco, firma z siedzibą w Golden w Kolorado, istnieje od 1976 roku. Firma koncentruje się na innowacjach i tworzeniu lepszych technologii nożowych, a dzięki temu prezydent, Sal Glesser, został umieszczony w Blade Magazine Hall of Fame. Spyderco specjalizuje się w składanych nożach.

Delica4, czwarta odsłona serii Delica, jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się noży Spyderco. Nóż jest ultra lekki w 2.5 uncji i idealny do EDC. Inne, bardziej wytrzymałe noże mogą poradzić sobie z trudniejszymi zadaniami, ale stal VG-10 firmy Delica4 pozwala temu nożowi w razie potrzeby wytrzymać ciężką pracę.

Delica4 ma „sygnaturę” Spyderco – „Spyder Hole”. Spyder Hole (okrągłą dziura w ostrzu) pozwala szybko otworzyć nóż nawet w rękawiczkach. Jest o wiele bardziej ergonomiczny niż kciuk i nie podrażnia palców po dłuższym używaniu.

Klips jest 4-kierunkowym klipsem, który umożliwia ustawienie go na wiele różnych sposobów, co zapewnia najwyższy komfort noszenia tego noża. Klips jest gładki, wytrzymały i sprężysty. Pozwala na bezpieczne przymocowanie noża do spodni, jednocześnie pozwala szybko wyjąć nóż (w ciągu sekundy). Klips ma trzy śruby, które uniemożliwiają jego przesuwanie się. Noże, których zacisk jest zabezpieczony dwiema lub jedną śrubą, nie będą tak stabilne jak Delica4.

Rękojeść Delica4 wykonana jest z klasycznego, dwukierunkowego teksturowania Spyderco, które znajduje się na wielu nożach. Teksturowanie zapewnia bardzo wygodny i ergonomiczny chwyt . Uchwyt ma stalowe wkładki, które dodają stabilności noża podczas używania. Uchwyt ma również śrubę obrotową, która umożliwia regulację śruby, gdy ostrze się poluzuje.

Delica4 korzysta z zamka dentystycznego Davida Boye’a -ten zamek jest bardzo, bardzo dobrym zamkiem. Nawet pod super mocnym chwytem blokada nadal się trzyma. Możesz spokojnie zaufać tej blokadzie nawet w najbardziej wymagających zadaniach.

Recenzenci ocenili ten nóż na 4,5 gwiazdki, stwierdzając, że jest to „idealny EDC”, a także „najlepszy EDC [nóż] dostępny za taką cenę”. Biorąc pod uwagę jego super niską cenę wynoszącą 58 USD, zgadzam się z tym. Ten nóż będzie idealnym wyborem dla każdego kto potrzebuje dobrego noża do codziennego użytku.

-> SPRAWDŹ AKTUALNE CENY

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.